A muskátlinak több fajtáját ismerjük, mindegyikre érvényes, ha rendszeresen gondozzák akkor sok virágot fog hozni.
1. A legfontosabb szabály a muskátli ültetésénél az, hogy válasszuk ki a növény számára megfelelő cserepet. Ha a cserép túl nagy, akkor csak a gyökerei nőnek és ezért nem fog virágozni, az is fontos, hogy virágföldbe ültessük.
2. A muskátlit nagyon egyszerűen el lehet ültetni, az előkészített földbe, készítsünk egy mélyedést a földbe, majd helyezzük bele a növényt.
3. Az öntözés módja nagyon fontos a muskátli számára, a túl nedves föld sokkal rosszabb hatással van erre a növényre mint a vízhiány. A muskátlit kétnaponta egyszer locsoljuk. Ősszel és télen egyszer egy héten. Nyáron amikor a növény a kertben van, akkor sűrűbben kell öntözni.
4. Tavasszal a muskátlit meg kell metszeni, ilyenkor szép formát adhatunk a növénynek, vágjuk le a fejlett leveleket és mindegyik hajtáson hagyjunk legtöbb 5 rügyet, a fiatal hajtásokat amelyek nem a gyökerekből nőnek vágjuk le. A metszés után elültethetjük az új szárakat. Soha ne télen tisztítsuk meg a muskátlit, hanem legkésőbb ősszel. A megtisztítás és metszés után hagyjuk a növényt, hogy helyrejöjjön.
5. A hőmérséklet is nagyon fontos a növény számára, 15 C foknál alacsonyabb hőmérsékleten ne hagyjuk kint.
Egy extra tipp
A muskátli növekedéséhez nagyon fontos a megfelelő tápanyag. Egy banán héját áztassuk be kevés langyos vízbe, hagyjuk állni egy napig, majd öntözzük meg vele a növényt. Két – három hetente érdemes ezt megismételni.
- 10 + növény, amelyeket akár egy pohár vízben is nevelhetsz, még el se kell ültetni őket!
- Hogyan gondozzuk a petúniát, hogy sok virága legyen?
- Miért nem virágzik az orchidea? Okok és megoldások, hogy újra virágozzon
- Festés helyett dekoráld szalvétával a húsvéti tojásokat! Ha nem vagy mestere a tojásfestésnek, vagy csak idén valami mással kísérleteznél…
- Készítsünk fokhagymacseppet házilag
A lakásban tartható növények nem csak szépek, hanem a levegőt is tisztítják és a kedvünk is jobb lesz tőlük. Ma szeretnénk bemutatni nektek néhány oly
A petúnia Brazíliából és Argentinából származik, ahol kb. 15 fajtáját ismerik. Ez a növény a legelterjedtebb az évelő növények között, a sok színű vir
Az orchideának kb 30.000 fajtája létezik, természetes körülmények között az orchidea nem a földben nő, hanem a fákon. A tizennyolcadik század közepén
.. akkor próbáld ki szalvétával! Bolti ragasztó helyett sima tojásfehérjével ragasztjuk a főtt tojásra, így csak pár szalvétára lesz hozzá szükségünk,
A fokhagymánál egészségesebb dolog talán nem is nagyon létezik, ha mindenki naponta bekapna egy-két gerezdet bizony sok betegséget meg tudnánk előzni.

